מוטו ספורט

אודות

כללי:  

 

חב' פיג'ו הנה מהיצרנים האירופאים הותיקים (מאז 1903) והגדולים בתחום הדו-גלגלי. בעבר היצרן כיוון את עיקר המכירות שלו לשוק הצרפתי, לאחרונה השתנתה המגמה ובפיג'ו החליטו על אסטרטגיה שיווקית חדשה – "Peugeot Global" שבבסיסה פריצה של המותג לשווקים חדשים ברחבי אירופה ובכללם ישראל, השקה של מספר דגמים חדשים במהלך 2011, השקתן של טכנולוגיות חדשות עם מנועים חדשים, טכנולוגיה הכוללות גם מערכות בטיחות מתקדמות, מערכות הזרקה מתקדמות, התחלת שיווק של קטנוע חשמלי חדשני – E-Vivacity, דגם קונספט היברידי שלושה גלגלים ועוד.

  

האסטרטגיה החדשה מביאה איתה גם בשורה והצהרת כוונות מצד היצרן – אחריות יצרן מלאה ל- 24 חודש או 24,000 ק"מ! 

  

עד לפני מספר שנים הוגבל השיווק של קטנועי פיג'ו לנפחי מנוע קטנים עד 125 סמ"ק, הדגמים החדשים שהיצרן מציג מתהדרים בעיצוב מרשים עם שיק צרפתי, מנועים חזקים בנפחים שבין 125 ל- 500 סמ"ק, איכות גבוהה ואבזור מרשים. 

 

היסטוריה:

פיג'ו החלה את דרכה ב-1810 כמפעל משפחתי קטן לייצור מטחנות קפה בעיירה הרמניקור. מפעל זה עבר בהמשך לייצור להבי מסורים והתגלגל לייצור אופניים. ארמאנד פיג'ו הציג את דגם ה-"לה גראנד ב"  של אופני" גרוש ולירה" ב-1882.

מאז ייצרה החברה טווח נרחב של דגמי אופניים, עד אשר עסקי הרכב והאופניים פוצלו ב-1926.

לאחר שארמאנד פיג'ו נפגש עם גוטליב דיימלר וחלוצי רכב אחרים, הוא שוכנע כי יש ביכולתו להיכנס לעסקי המכוניות. הדגם הראשון מתוצרתו, שהיה כרכרה תלת-אופנית ממונעת קיטור, הוצג ב-1889. ההנעה בקיטור חייבה מנוע כבד וגדול, ודרשה הכנה ממושכת לחימום המים בטרם הנסיעה, ועד מהרה נזנחה לטובת מנוע בעירה פנימית. בשנת 1890 הוצג דגם הפיג'ו הראשון עם מנוע בעירה פנימית מתוצרת דיימלר וארבעה גלגלים.

ב-1892 כבר בנה פיג'ו 92 מכוניות, מספר מכובד באותם ימים. בשנה זו היה פיג'ו הראשון שהרכיב צמיגי גומי למכוניות ממונעות בנזין. אלו היו צמיגים ממקשה אחת; צמיגים מנופחי אוויר הגיעו ב-1895. עם זאת, המכוניות עדיין הזכירו בצורתן ובאופן ניהוגן כרכרות ללא סוסים.

בשנת 1896 כבר השתמש פיג'ו במנועים מתוצרתו, שהוכנסו תחת מכסה המנוע בקדמת הרכב כמקובל כיום. כמו כן המכונית נשלטה באמצעות גלגל הגה והחלה להידמות למכוניות של ימינו.

ב-1903 החלה פיג'ו לייצר גם אופנועים, והיא ממשיכה לייצר אופנועים ו קטנועים גם כיום, בהצלחה ניכרת.

 

החברים שלנו

לקביעת רכיבת מבחן
אני מאשר קבלת מסרים אלקטרוניים

Peugeot

 

פנימי שמאל תמונה

מוטו ספורט
עיצוב ואפיון אתרים
בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד